V Ústí nad Orlicí o Noci kostelů otevřou kapli svatého Jana Pavla II.

V Ústí nad Orlicí o Noci kostelů otevřou kapli svatého Jana Pavla II.
25. května 2018 Události Autor: Mariana Ambrožová

„Zůstávali přes noc v blízkosti Božího domu,“ takto zní biblický verš, který bude provázet jubilejní 10. ročník Noci kostelů. Program pro tuto příležitost připravilo přes 1500 kostelů a modliteben. Například v Ústí nad Orlicí budou otevírat park u kostela a meditační zahradu.

„Park byl přebudován, co se týká zeleně i co se týká rekonstrukce kamenných náhrobků. Z toho vzniklo lapidárium a vzpomínka, jak hřbitov dříve vypadal,“ popsal vznik parku u kostela děkan Ústí nad Orlicí Vladislav Brokeš s tím, že se farnosti také podařilo vybudovat meditační kapli svatého Jana Pavla II. Stojí na místě bývalé márnice, kde se prostřednictvím moderního umění vznikla připomínka úcty k životu.

Obě místa se veřejnosti představí při dnešní Noci kostelů od 19 hodin. Po slavnostním otevření parku bude následovat i další program, tedy prohlídka věže, sakristie a chybět nebude Misijní cukrárna.

Jan Novotný

Svátek má: sv. Marina / Milan

Moderuje: Jan Novotný
NyníPísničky před svítáním
Píseň: The Louder I Call, The Faster It Runs (2018); Interpret: Wye Oak; Album: Wye Oak: The Louder I Call, The Faster It…
04.45Jitro s dechovkou
05.00Hudebně-zpravodajský...
05.27Myšlenka na den

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony