V Praze zasedá evangelický synod

V Praze zasedá evangelický synod
19. května 2017 Události Autor: Mariana Ambrožová

Hospodaření, změnám církevních zřízení a řádů, novému logu nebo volbám farářů pro různé úkoly se věnují delegáti 34. synodu Českobratrské církve evangelické. Třídenní jednání začalo v Praze včera.

Zejména hospodaření a církevnímu zřízení a řádům se dnes věnuje třídenní Synod Českobratrské církve evangelické, který od včerejška zasedá v Praze. Nejvyšší zákonodárné a řídící shromáždění druhé největší církve u nás, které se schází se jednou ročně, včera rozhodlo například o vyslání faráře do krajanských sborů ve východní Evropě. Zítra budou delegáti hlasovat o podobě nového loga církve. „Výběr nového loga trvá několik let,“ přiblížila mluvčí evangelické církve Jana Vondrová s tím, že z prvního výběrového řízení nebyl vybrán žádný z návrhů, a proto bylo vyhlášeno výběrové řízení nové.

Na programu je i jednání o novém evangelickém zpěvníku či strategickém plánu církve. Synod je nejvyšší zákonodárné a řídící shromáždění Českobratrské církve evangelické. Schází se jednou ročně. Skládá se ze 74 volených poslanců z jednotlivých seniorátů a Evangelické teologické fakulty Univerzity Karlovy.

Zasedá také synod Slezské církve evangelické augsburského vyznání. Jeho tématem je 500 let reformace. V neděli se úřadu ujme nový biskup této církve Tomáš Tyrlík, který vystřídá Jana Waclawka.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony