V Praze se sešli pracovníci tiskových odborů církví

V Praze se sešli pracovníci tiskových odborů církví
17. května 2018 Události Autor: Anežka Wiewiorková

Nastolováním témat v mediálním světě se zabývali účastníci dnešního studijního dne, který po jedenadvacáté uspořádala Mediální komise Ekumenické rady církví ve spolupráci s tiskovým střediskem České biskupské konference.

 

„V současném mediálním světě je poměrně problematické dostat křesťanská témata do širšího než jen křesťanského dialogu,“ přiblížil téma 21. studijního dne mluvčí a generální sekretář Ekumenické rady církví Petr Jan Vinš. Do Sboru Církve bratrské v Praze 5 se sjeli především pracovníci církví a jejich tiskových odborů, například mluvčí jednotlivých diecézí. „Chceme, aby si odnesli podněty, jakým způsobem mohou církve mediálně přistupovat k většinové společnosti,“ doplnil Vinš. Mezi přednášejícími byli například římskokatolický kněz Zbigniew Czendlik, mediální teoretik Vlastimil Nečas nebo novinář a hudebník Petr Vizina.

Studijní dny pořádá Ekumenická rada církví pravidelně, v poslední době častěji za přispění Mediální komise. „V posledních letech to byla právě ona, která připravovala tuto akci a předpokládá se, že v tom bude nadále pokračovat. Protože téma médií a to, jakým způsobem oslovovat lidi, ať už směrem dovnitř do církve, nebo ven k veřejnosti, je pro nás životně důležité,“ uzavřel Petr Jan Vinš. Tématem loňského studijního dne byla role, práce a formace křesťanských médií.

 

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony