Útočníci napadli indonéské křesťany, zaútočili na tři kostely

Útočníci napadli indonéské křesťany, zaútočili na tři kostely
14. května 2018 Události Autor: Filip Breindl

K tiché modlitbě za oběti útoků na křesťany v Indonésii vyzval papež František při setkání s poutníky během nedělní polední modlitby ve Vatikánu. Řekl, že sám chce prosit Boha pokoje, aby pomohl zastavit násilí a v lidských srdcích nastolit namísto nenávisti smíření a bratrství. Sebevražední útočníci, kteří podle místní policie pocházeli z jedné rodiny, odpálili nálože ve třech kostelech města Surabaya na ostrově Jáva v době bohoslužeb.

O život přišlo nejméně 13 lidí. Indonésie je zemí s největší muslimskou populací na světě, úřady se obávají rostoucího vlivu teroristické skupiny Islámský stát, která se k útoku přihlásila. Násilí vůči křesťanské menšině odsoudil prezident země Joko Widodo i dvě hlavní muslimské organizace.

Katolická církev ve Francii vyjádřila svou sounáležitost po víkendovém útoku 21letého muže čečenského původu, který v Paříži pobodal nožem několik lidí. Jednoho zabil, policie útočníka zastřelila. I zde se k odpovědnosti přihlásila organizace Islámský stát, nepředložila pro to ale žádné důkazy. „Kéž Bůh udrží všechny lidi v pravém míru, vzájemném respektu, pravdě a blíženecké lásce,“ napsal spolu s vyjádřením soustrasti pozůstalým generální sekretář francouzské biskupské konference Olivier Ribadeau Dumas.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony