Svatořečení dvou dětí z Fatimy proběhne 13. května

Svatořečení dvou dětí z Fatimy proběhne 13. května
20. dubna 2017 Události Autor: Alžběta Havlová

Papež František prohlásí 13. května za svaté dvě ze tří fatimských dětí – blahoslaveného Františka a Hyacintu. Datum svatořečení oznámil dnes latinsky Svatý Otec během konzistoře pro kanonizace některých blahoslavených.  

Kanonizace proběhne druhou květnovou sobotu na začátku mše ve svatyni Panny Marie z Fatimy. František navštíví druhé největší poutní místo v Evropě 12. a 13. května při příležitosti stoletého výročí zjevení Panny Marie ve Fatimě.  Svatořečení se zúčastní také čeští a moravští poutníci spolu s českobudějovickým biskupem Vlastimilem Kročilem. Událost bude na místě sledovat TV Noe. 

Společnou modlitbou Liturgie hodin zahájili dnes ve Vatikánu kardinálové spolu s papežem Františkem konzistoř, na které se rozhodovalo o pětici svatořečení. Projednávali také kanonizaci dvou skupin mučedníků Brazílie a Mexika a dvě osobnosti ze Španělska a Itálie. Mezi třicítkou brazilských mučedníků z roku 1645 jsou dva kněží. Trojici mexických mučedníků z roku 1529 tvoří chlapci zavraždění v nedospělém věku z nenávisti k víře. Další svatořečení se týkají španělského kněze z Kongregace školských bratří a italského kapucínského kněze.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony