Poutníci vyrážejí na kolech do Mariazell

Poutníci vyrážejí na kolech do Mariazell
10. srpna 2018 Události Autor: Filip Breindl

V Českých Budějovicích se dnes schází asi stovka účastníků letošní cyklistické pouti, jejíž 14. ročník pořádá orelská jednota z Uherského Brodu. Po sobotní ranní mši v katedrále svatého Mikuláše se vydají na trasu, která přes Linec a Gaming vede do rakouského poutního místa Mariazell, zpět pojedou přes Melk a Vídeň do Břeclavi.

Mariazell už cílem této pouti bylo dvakrát - v roce 2004, kdy se zde konalo středoevropské katolické setkání, a pak ještě v roce 2007. "V letošním roce není žádné světové setkání mládeže, jako před dvěma roky v Krakově, ani událost podobná loňskému stému výročí zjevení ve Fátimě v Portugalsku. Mariazell je dobře dosažitelné místo a v rámci oslav sta let republiky takto zavzpomínáme i na Rakousko-Uhersko, které by nemělo být jen symbolem toho špatného," popsal organizátor pouti Petr Gabriel.

Uvedl také, že v pelotonu jsou tři kněží - jedním z nich je redemptorista Jiří Šindelář, který slouží českým krajanům ve Vídni - a každý den před odjezdem bude mše svatá. V Mariazell poutníci prožijí středeční slavnost Nanebevzetí Panny Marie. "Máme mezi sebou přátelské společenství. Účastníci se mezi sebou většinou znají, i když i letos je tu část nováčků. Vytváří se tu přátelství a nejde jen o sportovní výkon, ale o společenství, společnou modlitbu, zastavení na zajímavých místech. V tomto smyslu je to jiné, než nějaký závod typu start - cíl. Důležité je, aby všichni doputovali ve zdraví a měli z toho i duchovní užitek," uvedl Petr Gabriel.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony