Pohřeb tety Marcely

Pohřeb tety Marcely
9. srpna 2018 Události Autor: Martin Weisbauer

Dnes (9. 8. 2018) proběhla v poledne za účasti obou královéhradeckých biskupů, mnoha kněží i věřících v kostele Božského Srdce Páně na Pražském Předměstí v Hradci Králové mše svatá na rozloučení s dlouholetou spolupracovnicí a pomocnicí arcibiskupa Karla Otčenáška Marcelkou Němečkovou, zvanou „teta Marcela“.

Zemřela v sobotu 4. srpna v hospici v Červeném Kostelci ve věku 83 let. Více než 25 let byla arcibiskupovi Karlu Otčenáškovi oporou a pravou rukou. Do hrobu bude uložena, dle svého přání, v sobotu 11. srpna v severočeských Trmicích.

Otec Petr Šabaka, kterého přivedla teta Marcela k víře a kněžství, při homilii v Hradci Králové o ní mimo jiné řekl:

„Některé biblické ženy nebyly jen krásné a zbožné, ale i rozhodné bojovnice. NJevyšívaly jenom dečky, neklábosily plytce na pavlačích, ale sedaly na motorky a rozvážely kyblíky vápna, aby zachránily rozpadající se a opuštěné Boží chrámy. Nebály se umravňovat církevní autority, bylo-li to nutné. Šly na to přímo. Když bylo potřeba, odložily nepatřičnou plachost a hrály na varhany, aby doprovodily liturgii. Že to nebyla vždycky hitparáda? Ad maiorem Dei gloriam! A to podstatné je Boží království, hezké vztahy, prosycené modlitbou a takovým tím (znáte to) univerzálním spřátelováním.“

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony