Papež se setkal s pravoslavnou delegací z ČR a Slovenska

Papež se setkal s pravoslavnou delegací z ČR a Slovenska
11. května 2018 Události Autor: Filip Breindl

„Pro zvěstování Pána nestačí opakovat vzory minulosti,“ řekl papež František při dnešní audienci, kterou udělil pravoslavnému metropolitovi Rastislavovi a jeho doprovodu včetně pražského arcibiskupa Michala.

Podle vatikánského tiskového střediska se shodli na tom, že přes odloučení svých církví by katolíci a pravoslavní měli společně hledat nové způsoby hlásání Krista, zastávat se pronásledovaných bratří a sester a snažit se o uchovávání křesťanského učení v dané kultuře, zaznělo s poukazem na cyrilometodějskou tradici našich zemí.  

Rastislav sídlící v Prešově je nejvyšším představitelem pravoslaví v Česku a na Slovensku. Během svého římského pobytu bydlí v Domě svaté Marty, kde se nachází i papežův byt. Včera metropolita sloužil liturgii u hrobu svatého Cyrila v bazilice svatého Klimenta, dnes se setkal také s předsedou papežské rady pro jednotu křesťanů, kardinálem Kurtem Kochem.

40letý Rastislav, občanským jménem Ondrej Gont, byl zvolen do čela Pravoslavné církve v českých zemích a na Slovensku v lednu 2014. Až po dvou letech právoplatnost tohoto kroku uznal cařihradský patriarchát.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony