Papež František svatořečil dvě fatimské děti

Papež František svatořečil dvě fatimské děti
13. května 2017 Události Autor: Petr Pospíšil

Papež František v Portugalské Fatimě dnes krátce před polednem svatořečil Františka a Hycintu Martovi – děti, kterým se před sto lety zjevila Panna Maria. Slavnosti přihlížely statisíce poutníků z celého světa.

Svatý otec v kázání řekl, že dětským přimknutím k matce Marii, prožíváme naději, která spočívá v Ježíši. „Nemohl jsem nepřijít sem, abych vzdal úctu panenské Matce a svěřil jí její syny a dcery. Pod jejím pláštěm se neztratí. Z jejích rukou přichází naděje a pokoj, jež potřebují a které vyprošuji všem svým bratřím ve křtu a v lidství, zejména nemocným a postiženým, vězněným a nezaměstnaným, chudým a opuštěným“, řekl papež František.

V kdysi malé vsi Fatimě ve středním Portugalsku se 13. května 1917 třem pasáčkům podle katolické církve poprvé zjevila postava Panny Marie, která jim posléze sdělila tři tajemství. Zasvěcení se dostalo tehdy desetileté Lucii dos Santosové, její sedmileté sestřenici Hyacintě a devítiletému bratranci Františkovi Martovi. Dvě mladší děti nedlouho po zjeveních podlehly pandemii španělské chřipky - František v roce 1919 a Hyacinta o necelý rok později.

„Pod Mariinou ochranou jsme ve světě ranními hlídkami, které dovedou kontemplovat pravou tvář Ježíše Spasitele, jež se zaskvěla o Velikonocích a znovu objevit mladou a krásnou tvář církve, která září, když je misijní, přívětivá, svobodná, věrná, chudá na prostředky, ale bohatá láskou“, řekl v závěru homílie papež František.

Liturgické slavnosti přihlíželo podle odhadů 400.000 poutníků z celého světa.

(Zdroj: Proglas, Noe, ČTK)

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony