Papež: Ať vzkříšený Pán řídí kroky těch, kteří usilují o spravedlnost a mír

Papež: Ať vzkříšený Pán řídí kroky těch, kteří usilují o spravedlnost a mír
16. dubna 2017 Události Autor: Filip Breindl

Papež František udělil velikonoční požehnání městu Římu a celému světu - Urbi et orbi. Ve své promluvě poukázal na některé problematické situace a konflikty dnešního světa - vedle různých ozbrojených střetů jmenoval také obtížnou životní perspektivu nezaměstnaných mladých lidí.

"Jestliže Pán vstal z mrtvých, jak to, že se tyto věci dějí?" tázal se papež a zmínil se o nehodách, nemocech, kupčení s lidmi, mstě a nenávisti. S gestem na bohatou květinovou výzdobu na náměstí pak řekl: "Velikonoce, to není pouze oslava s mnoha květinami. To je hezké, ale není to jenom to. Velikonoce přinášejí uprostřed tolika neštěstí výzvu pohlédnout dál, říci si - nehleďme do zdi, tam je obzor, tam je život, tam je radost".

V poselství pak prosil o mír pro Blízký východ, africké Kongo, Somálsko či Jižní Súdán, pro Ukrajinu, dále o požehnání Evropě a o vystavení mostů dialogu v Latinské Americe, odkud sám pochází. "Ať vzkříšený Pán ve složitých a často dramatických situacích dnešního světa řídí kroky všech, kdo usilují o spravedlnost a o mír. Ať dá vůdcům národů odvahu, již potřebují k tomu, aby zabránili šíření konfliktů a zastavili obchodování se zbraněmi," řekl František, který odsoudil sobotní útok na konvoj s uprchlíky v Sýrii. Prohlásil, že se modlí k Bohu, aby přinesl mír na "celý Blízký východ" a aby pomáhal těm, kdo aktivně přinášejí úlevu "civilistům v Sýrii a obětem války, jež nepřestává šířit hrůzu a smrt".

(ČTK)

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony