Olomoucká katedrála očekává tisíce návštěvníků

Olomoucká
12. října 2017 Události Autor: Anežka Jiskrová

Několik tisíc návštěvníků očekává olomoucké arcibiskupství během sobotního svěcení nových pomocných biskupů Antonína Baslera a Josefa Nuzíka v katedrále sv. Václava v Olomouci.

„Po příchodu se věřící mohou orientovat podle sektorů v katedrále i před ní. Vyhrazená místa jsou pro příbuzné svěcenců a další pozvané hosty,” sdělil mluvčí olomouckého arcibiskupství Jiří Gračka. Sektor bude vyhrazený i pro starší lidi a lidi s handicapem. „Nikdo se nemusí bát, že by obřad nemohl sledovat. Jak v katedrále, tak v prostoru na náměstí před ní, budou umístěny obrazovky,” ujišťuje Gračka. 

Biskupové příjmou svěcení z rukou arcibiskupa Jana Graubnera, účast přislíbila i většina českých a moravských biskupů i někteří zahraniční vyslanci. Obřad začíná v 10 hodin. Ještě před tím od půl deváté bude na místě příležitost ke svátosti smíření. Samotnému zahájení bude předcházet modlitba růžence s rozjímáními. „Lidé budou mít k dispozici brožury s duchovními texty na bohoslužbu, takže zpěvníky mohou nechat doma,” dodává mluvčí. Organizaci parkovacích míst, přítomnost zdravotní služby a občerstvení po skončení obřadu zajišťuje Arcibiskupství.

Jmenování dvou nových pomocných biskupů pro olomouckou arcidiecézi oznámil jménem papeže Františka apoštolský nuncius v Česku, arcibiskup Giuseppe Leanza začátkem července letošního roku v rámci Cyrilometodějských slavností na Velehradě.

Romana Odstrčilová

Svátek má: sv. Simeon / Gizela

Moderuje: Romana Odstrčilová
NyníPísničky před svítáním
Píseň: Vzpomínka na 16. století (2017); Interpret: Bystrov Michal; Album: Bystrov Michal: O den starší, o dům dál
05.00Varhanní hudba
05.27Myšlenka na den
05.30Písničky pro sváteční...
06.00Čteme z křesťanských...
06.15Křesťanské písně
06.30Evangelium pro dnešní...

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony