Očekávané události středy 16. května

Očekávané události středy 16. května
16. května 2018 Události Autor: Jana Lokajová

Nabízíme výběr dnes očekávaných událostí.

Nový zvon odlitý v Polsku budou v nejstarší kapli Wadovic žehnat členové francouzského poutního hnutí La Route de l´Europe chrétienne.  Zvon poslouží v kapli svatého Hilaria v Provensálsku, která pochází ze 6. století. Členové hnutí obnovují její zchátralou konstrukci.

Zasedání Evropské komise se mimořádně zúčastní také generální tajemním OSN António Guterres.

Zástupci Severní a Jižní Koreje budou v Pchanmundžomu jednat o konkrétních krocích, jak uzavřít mír a odstranit z Korejského poloostrova jaderné zbraně.

Liga arabských států mimořádně zasedne kvůli pondělnímu přesunu americké ambasády do Jeruzaléma.

V Malajsii by měl být z vězení propuštěn tamní bývalý opoziční vůdce Anwar Ibrahim. Podle některých lidskoprávních organizací tráví pátý rok za mřížemi z politických důvodů.

Na výzkum a léčbu nádorů tlustého střeva a konečníku budu dnes moci lidé v českých a moravských ulicích přispět v rámci dne proti rakovině. Dobrovolníci budou nabízet ke koupi žlutý látkový květ měsíčku.

V Ústí nad Labem začne nový česko-německý festival ELBE DOC.K , bude zde také předána cena Pavla Kouteckého za nejlepší české dokumenty. 

U příležitosti svátku sv. Jana Nepomuckého, hlavního patrona Čech, bude Proglas mimořádně přenášet mši svatou v 18 hodin z kostela Panny Marie Sněžné.

V Českém Těšíně se uskuteční diecézní pouť charit. V kostele Nejsvětějšího srdce Ježíšova prožijí poutníci dopolední mši svatou s biskupem Františkem Václavem Lobkowiczem.

Rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek předá při příležitosti akademického svátku Dies academicus ceny za mimořádné úspěchy v oblasti vědy a výzkumu a v umění.

Karlova univerzita pořádá na čtyřech svých fakultách Jarní školu Juniorské univerzity, která je určená pro středoškolské studenty.

V Koutech nad Desnou začne třídenní konference Mezilidské vztahy: co nás rozděluje a co nás spojuje. Pořádá Asociace manželských a rodinných poradců v rámci Mezinárodního dne rodiny a Týdne pro rodinu.

Nevládní nezisková organizace Diplomatic Spouses Association předá výnos loňského vánočního festivalu českým charitním organizacím.

V Berouně bude odhalena pamětní deska prezidentovi České protipovodňové asociace Janu Papežovi, který se podílel na tvorbě místních protipovodňových opatření.

Závěrečné certifikáty převezmou absolventi Senior akademie v Praze.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony