Očekávané události středy 13. června 2018

Očekávané události středy 13. června 2018
13. června 2018 Události Autor: Petr Pospíšil

Jako každou středu, i dnes je dopoledne ve Vatikánu na programu generální audience s papežem Františkem. Televize NOE ji živě přenáší od 9.30.

Charita ČR pořádá v Praze setkání s válečnou reportérkou Markétou Kutilovou a s odborníkem na migraci Janem Schrothem. Přítomni budou i lidé, kteří do České republiky přišli ze Sýrie, Ukrajiny a Austrálie.

Evropská komise v Bruselu předloží v souvislosti s víceletým rozpočtem EU po roce 2020 své konkrétní návrhy týkající se migrační problematiky a lepší ochrany vnějších hranic bloku.

Dolní komora britského parlamentu bude řešit klíčový zákon o odchodu z Evropské unie.

Rakouský kancléř Sebastian Kurz se dnes večer v Berlíně setká se svou německou kolegyní Angelou Merkelovou.

V New Yorku bude mimořádně zasedat Valné shromáždění OSN. Má se hlasovat o rezoluci požadující mezinárodní ochranu Palestinců z Pásma Gazy.

Americká rocková kapela Pearl Jam zahajuje své evropské turné, v rámci kterého zahraje 1. července v Praze. Turné ukončí 14. července v Lisabonu.

Pokračuje soud s Češkou, která byla letos v lednu zadržena v Pákistánu s devíti kilogramy heroinu. Mají pokračovat výslechy svědků.

V Kladně budou dopoledne vyhlášeny výsledky 13. ročníku mezinárodní vědomostní soutěže Lidice pro 21. století. V 18.00 ve Velké studovně Středočeské vědecké knihovny vystoupí s besedou Marie Šupíková – přeživší lidické dítě. Připomene lidickou tragédii a osudy těch, které zasáhla nejvíc.

V Bechyni na Táborsku pokračuje jihočeský koncertní festival, kde se představí vítězové mezinárodní rozhlasové soutěže Concertino Praga.

Město Harrachov pořádá dobrovolnickou brigádu zaměřenou na úklid klestí z lesa po kácení smrků při vytváření "modřínové stovky" na Bílém kopci. Stezka vznikne na počest oslav 100. výročí republiky.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony