Očekávané události soboty 14. července 2018

14. července 2018 Události Autor: Filip Breindl

Přinášíme výběr událostí očekávaných v sobotu 14. července 2018.

Francie slaví státní svátek, výroční den pádu Bastily během revoluce v roce 1789. Ve městě Nice na středomořském pobřeží uctí památku více než 80 obětí teroristického útoku před dvěma roky.

Na brněnském Výstavišti pokračuje Katolická charismatická konference. První z našich živých studií z této akce se přihlásí v 11 hodin. V 16.45 přineseme přímý přenos mše svaté, kterou bude sloužit pater Radek Tichý.

Ve 14 hodin začne ve farním kostele v Uherském Brodu bohoslužba s rozloučením se zesnulým děkanem, paterem Josefem Pelcem, který tento týden tragicky zahynul na Vysočině. Bylo mu 46 let. Jeho tělo bude uloženo do kněžského hrobu na novém hřbitově v Uherském Brodu.

Setkání bývalých příslušníků jednotek PTP provází dnešní pouť k blahoslavenému Hroznatovi v západočeském klášteře Teplá.

Z olomoucké katedrály svatého Václava se na týdenní pouť po různých místech Moravy, západního Slovenska a Dolního Rakouska vydají ostatky svaté Markéty. Cílem je městečko Marchegg, které před 750 lety založil český král Přemysl Otakar II. Duchovním záměrem je pouť za důstojnost a poslání ženy.

Svatomarkétskou pouť slaví i na dalších místech, například u historického kostelíka v Loukově na Vysočině, pod hradem Lipnice.

Jinde si připomínají Pannu Marii Karmelskou, pouť proběhne třeba v Bystrém u Poličky.

Mše v kostele svatého Jiljí v jihočeském Rychnově nad Malší zahájí regionální a přeshraniční letní slavnost, kterou pořádá spolek Novohradská renesance. Součástí bude odhalení Pomníku všech válečných konfliktů a útrap.

Slavnostní bohoslužba se uskuteční také v západočeském Rozvadově, a to u příležitosti připravované obnovy zdevastovaného kostela Navštívení Panny Marie.

Den otevřených dveří se koná v Jaderné elektrárně Dukovany.

V pražské botanické zahradě začíná dvoudenní festival afrického jídla.

Na fotbalovém mistrovství světa v Rusku proběhne zápas o třetí místo mezi Anglií a Belgií.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony