Očekávané události posledního březnového pátku

Očekávané události posledního březnového dne
31. března 2017 Události Autor: Hana Kašpárková

Nabízíme přehled některých událostí, které očekáváme v pátek 31. března 2017.

Ministři kultury zemí skupiny G7 končí dvoudenní schůzku o ochraně kulturního dědictví, která se uskutečnila v italské Florencii.

Na půdě OSN v New Yorku končí první fáze jednání o zákazu jaderných zbraní. V Bruselu proběhne jednání ministrů zahraničí členských zemí NATO.

Vyjít má nové album amerického písničkáře Boba Dylana.

V Česku dnes končí termín pro bezplatnou výměnu papírových padesátikorun.

Společnost OKD ukončí těžbu černého uhlí ve ztrátovém Dole Paskov.

Začíná dvouměsíční celorepubliková akce Běhání, které pomáhá. Jedná se o sérii charitativních běhů, jejichž výtěžek bude věnován Kontu Bariéry Nadace Charty 77. Zapojit se mohou jednotlivci, školy, nebo například firmy, které si zvolí vlastní termín, vzdálenost i darovanou částku za uběhnuté kilometry.

V Česku dnes proběhne akce Noc s Andersenem, která chce motivovat děti ke čtení. V Národní knihovně v Praze je pro ně připraven program v duchu Čtyřlístku, který je ústředním motivem letošního ročníku.

Liberecký soud bude pokračovat v projednávání případu 23 městských zastupitelů, kteří jsou obžalováni z  porušování povinnosti při správě cizího majetku.

Na Přírodovědecké fakultě Ostravské univerzity začne 27. ročník Mezinárodní matematické soutěže Vojtěcha Jarníka, která je nejstarším matematickým kláním v Evropské unii.

Bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský se v poledne zapojí do rozdávání postní polévky u Milosrdných bratří v Bratislavě. Výnos ze sbírky poputuje na zřízení Centra pro těhotné ženy, matky s dětmi a rodiny v sociální nouzi v Ružomberku.

V Českomoravské Fatimě v Koclířově začíná duchovní obnova s irským misionářem paterem Denisem O´Sullivanem.

 „Veliké věci mi učinil ten, který je mocný“ je motto dvoudenního setkání mládeže, které ve Zlíně pořádá Arcidiecézní centrum mládeže Olomouc, a centra Přístav a Archa.

Přes víkend se uskuteční také setkání mladých Ostravsko-opavské diecéze s otcem biskupem v Jeseníku.

V 18 hodin se na Svatém Kopečku uskuteční zahajovací mše pro takzvané železné poutníky, kteří přes noc poputují na Svatý Hostýn. Padesátikilometrovou trasu zde zakončí ranní mše svatá v 7.15. 

Křesťan za katedrou je název dvoudenní konference, která začíná v Třinci. Určena je nejen pro učitele a pedagogy, ale i pro rodiče či pracovníky v církvi, kteří se o témata křesťanského vzdělávání zajímají.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony