Očekávané události popeleční středy 14. února 2018

14. února 2018 Události

Přinášíme přehled událostí očekávaných na popelční středou 14. února 2018, kterou začíná doba půstu.

Se čtyřicetidenním předvelikonočním obdobím začínají iniciativy, jako například postní almužna nebo auto-půst. Další z každoročních událostí – Popelec umělců je naplánována do pražského kostela Nejsvětějšího Salvátora na 19. hodinu. Například v katedrále svatého Bartoloměje v Plzni začne mše svatá s udílením popelce v 18 hodin. Celebrovat ji bude biskup Tomáš Holub, na jehož přání se žádná jiná večerní bohoslužba v Plzni konat nebude.

Papež František se i na Popeleční středu setká s poutníky na svatopetrském náměstí při pravidelné generální audienci. Televize Noe nabízí přímý přenos od půl desáté.

Taxikáři, kteří od minulého týdne v Praze protestují proti alternativním dopravním službám, dorazí na pozvání premiéra Andreje Babiše na jednání kabinetu v demisi.

Tančit před Národním divadlem v Praze budou v souvislosti s dnešním svátkem svatého Valentýna lidé, kteří chtějí vyjádřit solidaritu s obětmi násilí na ženách.

Některé české nemocnice zvou k valentýnskému odběru krve.

Po šesté se slaví Mezinárodní den darovaní knih, k němuž se připojují i knihovny v Česku. Sběrná místa pro nové publikace, ale i ty vyřazené z domácích knihoven, budou v některých čekárnách u lékařů, v mateřských školách, kavárnách i na dalších místech.

Nový komunitní dům pro seniory začne sloužit v Žirovnicích na Pelhřimovsku.

Lubinská základní škola v Kopřivnici pořádá benefiční koncert, jehož výtěžek poputuje na zajištění učebnic pro děti z Ukrajiny a Srbska.

V Liberci pořadatelé vyhlásí vítěze regionálního kola ankety o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos.

Komunitní centrum Archa začíná fungovat v Karviné, součástí dnešního slavnostního otevření bude i představení projektu mezigeneračního bydlení.

Na olympijských hrách v Jižní Koreji bude znovu závodit biatlonistka Veronika Vítková, která si už odváží jednu bronzovou medaili, s českou účastí bude i závod v rychlobruslení žen na 1000 metrů nebo krasobruslení sportovních dvojic.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony