Očekávané události popeleční středy 14. února 2018

14. února 2018 Události Autor: Tomáš Jeniš

Přinášíme přehled událostí očekávaných na popelční středou 14. února 2018, kterou začíná doba půstu.

Se čtyřicetidenním předvelikonočním obdobím začínají iniciativy, jako například postní almužna nebo auto-půst. Další z každoročních událostí – Popelec umělců je naplánována do pražského kostela Nejsvětějšího Salvátora na 19. hodinu. Například v katedrále svatého Bartoloměje v Plzni začne mše svatá s udílením popelce v 18 hodin. Celebrovat ji bude biskup Tomáš Holub, na jehož přání se žádná jiná večerní bohoslužba v Plzni konat nebude.

Papež František se i na Popeleční středu setká s poutníky na svatopetrském náměstí při pravidelné generální audienci. Televize Noe nabízí přímý přenos od půl desáté.

Taxikáři, kteří od minulého týdne v Praze protestují proti alternativním dopravním službám, dorazí na pozvání premiéra Andreje Babiše na jednání kabinetu v demisi.

Tančit před Národním divadlem v Praze budou v souvislosti s dnešním svátkem svatého Valentýna lidé, kteří chtějí vyjádřit solidaritu s obětmi násilí na ženách.

Některé české nemocnice zvou k valentýnskému odběru krve.

Po šesté se slaví Mezinárodní den darovaní knih, k němuž se připojují i knihovny v Česku. Sběrná místa pro nové publikace, ale i ty vyřazené z domácích knihoven, budou v některých čekárnách u lékařů, v mateřských školách, kavárnách i na dalších místech.

Nový komunitní dům pro seniory začne sloužit v Žirovnicích na Pelhřimovsku.

Lubinská základní škola v Kopřivnici pořádá benefiční koncert, jehož výtěžek poputuje na zajištění učebnic pro děti z Ukrajiny a Srbska.

V Liberci pořadatelé vyhlásí vítěze regionálního kola ankety o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos.

Komunitní centrum Archa začíná fungovat v Karviné, součástí dnešního slavnostního otevření bude i představení projektu mezigeneračního bydlení.

Na olympijských hrách v Jižní Koreji bude znovu závodit biatlonistka Veronika Vítková, která si už odváží jednu bronzovou medaili, s českou účastí bude i závod v rychlobruslení žen na 1000 metrů nebo krasobruslení sportovních dvojic.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony