Očekávané události pátku 11. srpna

Očekávané události pátku 11. srpna
11. srpna 2017 Události Autor: Jana Lokajová

Nabízíme výběr dnes očekávaných událostí.

Začínají letošní oslavy Dne Brna. Zahájí je večerní bohoslužba v katedrále svatých Petra a Pavla, které bude v 19 hodin předsedat brněnský biskup Vojtěch Cikrle. Na jejím začátku spolu s primátorem města Petrem Vokřálem v katedrále položí věnce k uctění obránců města i všech padlých. Následovat bude světelný průvod. Věřící budou moci po mši svaté prožít v katedrále Nikodémovu noc, která skončí ve 22 hodin. Program oslav bude pokračovat i během celého zítřejšího dne.

Tématům zaměstnanosti a sociálních služeb se bude při dnešní návštěvě Brna věnovat premiér Bohuslav Sobotka.

Představením zrestaurovaných obrazů křížové cesty v kostele sv. Vavřince v Chodově začne tradiční Svatovavřinecká pouť, která vyvrcholí zítřejší mší svatou. V nedalekých Domažlicích bude také dnes zahájen program Chodovských slavností.

Nadace Credo zahájí duchovní setkání s P. Mariánem Kuffou dnešní večerní venkovní projekcí filmu o slovenském knězi - Všetky moje děti na poutním  místě u Panny Marie ve městě Odry.

Kabinet češtiny pro cizince při Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně zakončí padesátý ročník mezinárodní Letní školy slovanských studií pro cizince.

Organizace Amnesty International pořádá na Střeleckém ostrově v Praze tzv. čtení v živé knihovně. Jedná se o příležitost setkat se se zástupci různých menšin, které žijí v české společnosti. Bude možné diskutovat například s Romy, homosexuály, uprchlíky, handicapovanými nebo Vietnamci.

Německá kancléřka Angela Merkelová bude v Berlíně jednat s vysokým komisařem OSN pro uprchlíky Filippem Grandim a šéfem Mezinárodní organizace pro migraci Williamem Swingem.

Keňská volební komise oznámí výsledky úterních parlamentních a prezidentských voleb. Opozice je podle svých prohlášení považuje za zmanipulované.

Předsedové koaličních stran na Slovensku budou jednat o vládní krizi poté, co Slovenská národní strana v pondělí oznámila, že vypovídá koaliční smlouvu.

Ve farním kostele Narození Panny Marie ve Spíšském Podhradí se uskuteční pouť ke svaté Filoméně. Po podvečerní rozjímavé modlitbě růžence bude následovat slavení mše svaté spojené s přijímáním nových členů slovenského centra Arcikonfraternity sv. Filomény.

Zástupci obce Pištín na Českobudějovicku v poledne převezmou ocenění za vítězství v soutěži Jihočeská vesnice roku 2017.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony