Očekávané události neděle 13. srpna

Očekávané události neděle 13. srpna
13. srpna 2017 Události Autor: Petr Pospíšil

Ostravsko-opavský pomocný biskup Martin David bude dopoledne sloužit děkovnou bohoslužbu za 750 let existence obce Světlá hora na Bruntálsku.

Smírná oběť za spálení Božího těla bude sloužena u trosek kostela v Třinci-Gutech od 11.00.

Židovská obec v Praze zpřístupní v rámci Dne židovských památek vybrané hřbitovy a synagogy v regionech.

Z důvodu čištění kamer bude v Praze uzavřen tunel Mrázovka.

V Domažlicích končí třídenní Chodské slavnosti 2017. Jeden z nejstarších folklorních festivalů v Česku, spojený s Vavřineckou poutí, se pořádá ve městě už od roku 1955. Nedělní program začíná v 10.00 a potrvá do 18.00. Vstup na všechny pořady a scény je zdarma.

Blížící se svátek Nanebevzetí Panny Marie oslaví ve Skokách u Žlutic na Karlovarsku poutní bohoslužbou. Začne ve 14.00, celebrovat bude P. Vladimír Slámečka.

Na Svitavsku začínají Litomyšlské dny barokní tradice. Na programu jsou koncerty, bohoslužby, procesí nebo přehlídka liturgických rouch. Potrvají do 20. srpna.

V Mostě slavnostně odhalí bustu Jakuba Heilmanna, stavitele kostela Nanebevzetí Panny Marie známého svým unikátním přesunem v 70. letech minulého století. Bustu požehná litoměřický biskup Jan Baxant.

Pouť smíření se vzpomínkou na kněze internované komunistickým režimem v 50. letech mají na programu v premonstrátském klášteře v Želivi.

Dobrovolníci z celého světa začnou opravovat hrad Rýzmburk v Oseku na Teplicku. Dobročinná akce se koná v rámci mezinárodního dobrovolnického projektu - takzvaného workcampu. Potrvá do 26. srpna.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony