Očekávané události čtvrtka 12. října 2017

12. října 2017 Události Autor: Petr Pospíšil

V italském městě Brescia dnes začíná "misijní festival“ s podtitulem „Mission is possible“. Organizátoři chtějí nenásilnou formou lidem přiblížit zvěst evangelia. Na programu jsou výstavy, koncert křesťanské rockové kapely, ale i adorace. Akce potrvá do neděle.

V klášterním kostele bratří dominikánů v Olomouci začne akce s názvem Růženec 24 hodin. K této celodenní modlitbě se mohou zájemci přidat v libovolném čase.

V Katedrále sv. Martina v Bratislavě bude večer obětována mše svatá za všechny politiky. Sloužit ji bude bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský.

Rytíři nebes – tak zní název výstavy o letcích druhé světové války, kterou na brněnském výstavišti zahájí Ústav K200. Před vernisáží se od 10.00 uskuteční pietní slavnost, konaná na počest a památku padlých hrdinů, kterou povede kardinál Dominik Duka a představitel Židovské obce Brno.

Ve Štrasburku pokračuje zasedání Parlamentního shromáždění Rady Evropy.

Německá ústřední volební komise by měla v parlamentu představit konečné úřední výsledky voleb do Spolkového sněmu.

V televizní debatě rakouské veřejnoprávní stanice ORF2 se naposledy před nedělními volbami střetnou volební lídři rakouských parlamentních stran.

Čeká se verdikt slovenského ústavního soudu, který dostal stížnost Ústavu paměti národa proti pravomocnému rozhodnutí slovenských soudů, že šéf českého hnutí ANO Andrej Babiš je neoprávněně veden v archivních svazcích někdejší československé tajné policie StB jako její agent.

Benefiční koncert s názvem Pět tváří zdi, na kterém vystoupí muži a ženy ve výkonu trestu v českých věznicích, večer zazní v Hlavním sále Senátu Parlamentu České republiky.

Ředitelství silnic a dálnic dopoledne otevře nový úsek dálnice D3 Veselí nad Lužnicí - Bošilec.

V expozici Baťova mrakodrapu budou odpoledne oceněny nejlepší knihovny a knihovníci Zlínského kraje.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony