Nový bod na mapě projektu Církevní turistika

Nový bod na mapě projektu Církevní turistika
10. srpna 2018 Události Autor: Pavel Chaloupka

Ve Staré Vsi u Rýmařova se dnes prvním hostům otevírá penzion Johanes. Budova bývalé fary, zahrnutá do projektu Církevní turistika, teď na atraktivním místě nedaleko Pradědu nabízí 30 lůžek.

 „V objektu budou k dispozici čtyři apartmány s vlastní kuchyňkou, koupelnou a toaletou a v podkroví další tři pokoje s vlastní koupelnou a toaletou,“ uvedl projektový manažer biskupství Miroslav Přikryl a dodal, že jeden z apartmánů je přizpůsoben jako bezbariérový a je využitelný pro vozíčkáře. Hosté najdou v přízemí budovy společenskou místnost, kterou lze využít i jako jídelnu. „V přístavbě se nachází veranda využitelná jako herna pro děti. Objekt obklopuje uzavřená zahrada s možností parkování i venkovního posezení“ doplnil popis objektu Přikryl. Biskupství při rekonstrukci interiéru i exteriéru dbalo na uchování atmosféry kvalitního historického objektu, který pochází z roku 1884. Tu dotváří také replika původního malovaného stropu ve společenské místnosti, opravená původní kachlová kamna i kvalitní dřevěný historizující nábytek.

Penzion Johannes nabízí celoroční odpočinek jak početným rodinám, tak i dalším skupinám rekreantů. Pro rodiny nabízí výrazné slevy na ubytování dětí. Objekt je vybaven i projekční a prezentační technikou a umožňuje tak i pořádání seminářů nebo vzdělávacích pobytů. Nachází se pod hlavním hřebenem Jeseníků, přibližně 15km od Pradědu. V letním období je možné využít kromě vlastní zahrady také blízké fotbalové hřiště nebo přírodní koupaliště na okraji Rýmařova, v zimním období se naopak nabízí přímo v místě upravované běžkařské trasy i nedaleká sjezdovka.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony