Modlitby za politickou situaci i další očekávané události dneška

19. května 2017 Události Autor: Mariana Ambrožová

Ženské řády působící v České republice zvou k modlitbě za spravedlnost a moudrost při vedení našeho státu.

V pátek 19. května 2017 očekáváme i další události:

Česká republika se ujme předsednictví Výboru ministrů Rady Evropy. V čele výkonného orgánu instituce, která dohlíží na dodržování lidských práv, bude Česko půl roku.

V Íránu se konají prezidentské volby. O druhý mandát se uchází nynější hlava státu Hasan Rúhání.

Ceremoniál v bazilice Pia X. v Lurdech zahájí 59. mezinárodní vojenskou pouť, které se účastní i zástupci Česka.

Zejména hospodaření a církevnímu zřízení a řádům se dnes bude věnovat třídenní Synod Českobratrské církve evangelické, který od včerejška zasedá v Praze.

V Českém Těšíně zasedne také synod Slezské církve evangelické augsburského vyznání, jeho hlavním tématem bude Reformace. V neděli se úřadu ujme nový biskup této církve Tomáš Tyrlík, který vystřídá Jana Waclawka.

Na příběhy z regionální historie v duchu motta „jednota v rozmanitosti“ začne festival Meeting Brno. Součástí programu bude i zítřejší Pouť smíření, která je pietní vzpomínkou na zemřelé při takzvaném brněnském pochodu smrti při poválečném odsunu Němců.

V divadle Minor, na Novoměstské radnici a v ulicích hlavního města nabídne do neděle více než 50 koncertů, tanečních a divadelních představení i dílen rodinný festival Struny dětem v Minoru.

Začínají muzejní noci, které se budou po celé republice konat až do 10. června. Národní zahájení projektu dnes Asociace muzeí a galerií společně s ministerstvem kultury a Národním muzeem plánuje do Litoměřic.

Na podporu služeb domácího hospice Cesta domů poputuje výtěžek Doktorfestu 2017. V Písecké bráně v Praze od 19 hodin zahrají lékaři, kteří se ve volném čase věnují hudbě.

Jako součást mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro zazní v bazilice apoštolů Petra a Pavla na pražském Vyšehradě koncert varhaníka Pavla Kohouta.

Městské Tylovo divadlo v Kutné Hoře hostí přehlídku dětských skupin scénického tance.

Začíná plánovaná tříměsíční odstávka druhého bloku Jaderné elektrárny Temelín.

Na Tři dny křesťanské spirituality pod vedením patera Vojtěcha Kodeta zájemci přijedou do Brna.

Na Valdštejnské slavnosti do Frýdlantu na Liberecku dorazí bezmála 600 vojáků v historické zbroji. Zítra a v neděli se utkají ve dvou historických bitvách.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony