Migrace není záležitostí čísel, ale konkrétních lidí, zdůraznil papež

Migrace není záležitostí čísel, ale konkrétních lidí, zdůraznil papež
14. června 2018 Události Autor: Filip Breindl

Namísto „pohodlného a tichého spolupachatelství“ při řešení problémů spojených s migrací se mají státy světa této otázce věnovat angažovaně a v mezinárodní spolupráci, napsal papež František účastníkům jednání, které ve Vatikánu vedou zástupci amerických států s církevními experty na migraci.

Podle římského biskupa v této záležitosti „nejde o čísla, ale o lidi se svou minulostí, kulturou, pocity i snahami“, jak zaznělo ve Františkově poselství, které účastníkům tlumočil šéf vatikánské diplomacie Paul Richard Gallagher. Státní sekretář Svatého stolce, kardinál Pietro Parolin vyjádřil obavu z tendence růstu politiky nepřátelské k migrantům a odhlížející od humanitární roviny celé problematiky. Papež ve svém textu o běžencích hovoří jako o bratrech a sestrách a vyzývá k tomu, aby mezinárodní spolupráce pokryla všechny fáze migrace včetně umožnění návratu do země původu.

Dnes se papež také setkal s arcibiskupem ze španělské Valencie, kardinálem Antoniem Canizaresem Lloverou. Vatikán detaily rozmluvy nezveřejnil, ale předpokládá se, že se kromě jiných témat dotkla problémů lodě s více než 600 migranty, která po odmítnutí přistání na Maltě a v Itálii míří právě do Valencie. Kvůli nepříznivému počasí musela změnit trasu a do cíle zřejmě dorazí až v neděli.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony