Lidé v Nikaragui se vydali do ulic na podporu církve

Lidé v Nikaragui se vydali do ulic na podporu církve
11. srpna 2018 Události Autor: Hana Kašpárková

Tisíce lidí vyšly v uplynulém týdnu do ulic hlavního města středoamerické Nikaraguy na podporu katolické církve, která je prostředníkem procesu národního dialogu mezi vládou a opozicí.

K pochodu v metropoli Managua se připojili i věřící ostatních denominací a i lidé nepatřící k žádné církvi. Předseda Komise pro národní dialog biskup Carlos Avilés uvedl, že církev zůstává otevřená všem potřebným a že bude dialog nadále podporovat.

„Podporujeme úsilí nikaragujských biskupů o smír a snahu nastolit spravedlivé a pokojné společenské uspořádání v Nikaragui a potrestání těch, kdo nařídili použít brutální síly k potlačení oprávněného protestu občanů,“ uvedl k situaci v Nikaragui předseda Rady Iustitia et pax ČBK biskup Václav Malý. V prohlášení také upozornil na porušování lidských práv ze strany prezidenta Ortegy a vládní násilí, které si vyžádalo doposud skoro 400 životů.

Biskupská konference Nikaraguy také před několika dny rozhodla, že se nebude účastnit „Dní v diecézích“ předcházejících Světovému dni mládeže v Panamě. V dopise zaslaném organizačnímu výboru děkuje, že byla vybrána jako jedna z hostitelských zemí, vzhledem k současné politické situaci však zemi nepovažuje za bezpečné místo pro poutníky.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony