Konference slouží křesťanské formaci, ocenil biskup Kročil

Konference slouží křesťanské formaci, ocenil biskup Kročil
12. července 2018 Události Autor: Filip Breindl

S českobudějovickým biskupem Vlastimilem Kročilem jsme hovořili na Katolické charismatické konferenci na brněnském Výstavišti. V rámci jejího čtvrtečního programu slouží mši svatou, jejíž přímý přenos vysílá Proglas a televize Noe v 16.45.

"Je to pro mě velká výzva, že mohu promluvit k takovému množství lidí, především lidí, kteří mají zájem a chtějí naslouchat věcem týkajícím se našeho křesťanského života. To považuji za úžasné."

Jak vnímáte motto letošní konference, ta slova z listu Efezským "Svou sílu hledejte u Pána, v jeho veliké moci"?

"Inspirují mě především v tom, že je potřeba, abychom znovu oprášili svoje znalosti, svoje postoje, svůj vztah vůči Kristu, že mu chceme sloužit a dělat to dobře. K tomu je ale potřeba, abychom užívali správné nástroje. Myslím, že toto setkání nám pomůže uvědomovat si, co je potřeba změnit, abychom uměli lépe prosit, abychom se dovedli lépe modlit a dokázali intenzivněji prožívat vztah s Bohem."

Jak je podle vás těžké to potom naplňovat v životě, kde už to nemusí být taková idylka jako tady, ve společenství mezi svými?

"To je právě celý problém, že je třeba přemýšlet o permanentní formaci dospělých věřících. Myslím, že novodobá hnutí v církvi mají programy a určité cesty, kde je možno formovat v malých společenstvích tyto komunity, které mohou být užitečné pro místní církve."

Prožíváme čas prázdnin a dovolených, táborů a podobných aktivit. Říká se, že bychom si během odpočinku neměli brát dovolenou od Pána Boha. Lze říci, že tato konference tomu odpovídá, když spojuje prázdninový program s určitými nároky?

"Myslím, že je to svým způsobem fyzický odpočinek, ale duchovně je potřeba, abychom byli bdělí a naslouchali tomu, co zde bude řečeno a může být prospěšné pro náš křesťanský život."

Co byste popřál našim posluchačům do této doby dovolených a prázdnin?

"Popřál bych, aby ani o prázdninách neztratili vztah k Pánu Bohu, vztah ke Kristu. I přes to všechno, že máme dovolenou, bychom neměli zapomínat na to, co vytváří a předpokládá tento vztah s Kristem. Dovolená opravdu není od toho, abychom si udělali dovolenou od Pána Boha." 

 

 

 

 

 

 

Anežka Wiewiorková

Svátek má: sv. Makrina / Čeněk

Moderuje: Anežka Wiewiorková
NyníTřikrát z Proglasu
Píseň: Lay Me Down (2004); Interpret: Hansard Glen; Album: Hansard Glen: Live Radio Proglas 2004
08:00Zprávy ČRo Dvojka
08:05Písničky
08:45Radio Vatikán včera
09:00Vážná hudba
09:15Nejen chlebem (TWR)
09:30Mezi slovy

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony