Jsme otevřeni všem, říká proděkan Teologické fakulty Jihočeské univerzity

Jsme otevřeni všem, říká proděkan Teologické fakulty JU
12. ledna 2018 Události Autor: Anežka Jiskrová

„Naše obory jsou otevřeny lidem různých světonázorů, různé víry a různých pohledů na svět,” vysvětluje Michal Opatrný, proděkan Teologické fakulty v Českých Budějoviích.

Právě dnes se o tom mohou lidé přesvědčit na Dnu otevřených dveří Jihočeské univerzity. „Připravili jsme prezentaci oborů, zájemci se také mohou setkat s děkanem fakulty Rudolfem Svobodou a hlavně s našimi studenty a zeptat se jich jaký je ten skutečný fakultní život,” přibližuje Vladimíra Nechvátalová z univerzitního oddělení pro vztahy s veřejností. Dále je pro návštěvníky v programu od 10 do 15 hodin připravena například i pedagogická dílna, či výzva v poznávání religionistických předmětů.

Obory jako například Sociální a charitativní práce, Teologie či Učitelství náboženství a etiky nejsou určeny jen pro křesťansky motivované uchazeče. Zpřístupnění fakulty může podle proděkana Opatrného ukázat otevřenost a vstřícnost. „Jsme velmi rádi, že se můžeme setkávat s různými lidmi a že si můžeme svoje názory a zkušenosti vyměňovat, diskutovat o nich a učit se argumentovat,” doplňuje Opatrný.

Jihočeská univerzita vznikla v roce 1991. Navázala zejména na tradice vzdělávání učitelů, vysokoškolských odborníků pro různá odvětví zemědělské výroby, teologická studia, tradici rybníkářství a rybářství. V současnosti univerzitu navštěvuje přes deset tisíc studentů ve více než dvou set oborech bakalářských, magisterských a doktorských programů na osmi fakultách.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony