František vyzývá mladé k autentickému životu

František vyzývá mladé k autentickému životu
13. června 2018 Události Autor: Petr Pospíšil

Na náměstí svatého Petra ve Vatikánu dopoledne proběhla generální audience s papežem Františkem. Zejména mladé vyzval ke zdravému neklidu a zahájil nový cyklus katechezí o Božích přikázáních.

O letnicích římský biskup zahájil cyklus katechezí o svátosti biřmování. V kázání během předchozí generální audience připomněl, že jsme tuto svátost obdrželi, abychom se podíleli na duchovním růstu druhých.

Dnes, o svátku svatého Antonína Paduánského, začal nový cyklus o přikázáních Božího zákona. V úvodní katechezi se na základě 10. kapitoly Markova evangelia zabýval otázkou, jak ušlechtile žít. „Mladý člověk musí mít schopnost nespokojit se s životem, který je bez krásy, bez barev. Pokud mladí nebudou hladoví po autentickém životě, já se ptám: kam dospěje lidstvo“, prohlásil papež František před patnácti tisíci shromážděných poutníků.

O záměru nově zahájeného cyklu katechezí o Božích přikázání uvedl: „Budeme se postupně dívat na obě desky Mojžíšova zákona jako křesťané. Budeme se držet za ruku Ježíše a přecházet z iluzí mládí k pokladu, který je v nebi. Budeme kráčet za Ním. Objevíme, že každý z těchto zákonů, tak starobylých a moudrých, je otevřenou bránou k Otci, který je v nebesích. Pán Ježíš, který tu bránu otevřel, nás vede k pravému životu, životu Božích dětí.“

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony