Církev slaví Světový den nemocných

Církev slaví Světový den nemocných
11. února 2018 Události Autor: Filip Breindl

Katolická církev dnes slaví Světový den nemocných spojený s památkou Panny Marie Lurdské 11. února. "Je to připomenutí toho, že nemocní stojí ve zvláštní péči Krista a církve, jak to vidíme už v evangeliu. Tím, že ve světském pohledu jsou trochu odsunuti stranou, je to příležitost si připomenout, že v Božím pohledu mohou být hodně vpředu," uvedl brněnský nemocniční kaplan P. Leo Zerhau.

Na jižní Moravě dnes probíhá pouť nemocných v Žarošicích, jejíž program vyvrcholí mší v kostele svaté Anny od 17 hodin. Už v sobotu se konala bohoslužba v kapli Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně.

Službu nemocničních kaplanů upravuje dohoda mezi Českou biskupskou konferencí a Ekumenickou radou církví z roku 2006 a řád konkrétního zařízení. "Myslím, že ta poslední roky je tu určitý pohyb směrem k tomu, aby přítomnost služebníků církve v nemocnici byla nějakým způsobem institucionalizovaná, aby byli součástí multidisciplinárních týmů. To se pomalu daří, dokonce loni vyšel metodický pokyn ministerstva zdravotnictví, který o nemocničních kaplanech hovoří. Myslím, že pomalu si ten nemocniční svět zvyká na duchovní službu nejenom jako na něco, co se týká soukromého života pacientů, ale co může být víc i nějak institucionálně součástí léčby jako takové," řekl Proglasu P. Leo Zerhau.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony