Čeští a slovenští biskupové se sešli v Nitře

Čeští a slovenští biskupové se sešli v Nitře
10. dubna 2018 Události Autor: Pavel Chaloupka

Hned několik výročí si připomenou účastníci společného plenárního jednání biskupských konferencí Česka a Slovenska. Setkání odkazuje na 25 let od vzniku obou zemí i jejich episkopátů, 30. výročí „svíčkové demonstrace“, 40 let od vzniku samostatné církevní provincie a 100. výročí zrození samostatného Československa.

Naši biskupové a zástupci řeholí se seznámí s aktualitami ze života řádů i církve ve dnešní společnosti. Pozornost budou dále mj. věnovat průběhu příprav na implementaci nové evropské směrnice o ochraně osobních údajů (GDPR) či zprávám komisí a rad České biskupské konference. Zítřejší společné jednání episkopátů bude věnováno představení situace církví v obou zemích a otázkám pastorace mládeže či rodin. I ve společné části setkání si obě konference vymění zkušenosti se zaváděním opatření na ochranu osobních údajů dle nové evropské směrnice.

Dnes naši i slovenští biskupové prožijí večerní mši v katedrále svatého Emeráma. Hlavním celebrantem bude kardinál Dominik Duka, kazatelem pak biskup nitranské diecéze Viliam Judák. Proglas liturgii se začátkem v 18 hodin zprostředkuje v přímém přenosu.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony