Česká delegace míří do Vatikánu na pouť, setká se s papežem

Česká delegace míří do Vatikánu na pouť, setká se s papežem
14. listopadu 2017 Události Autor: Petr Pospíšil

Do Vatikánu dnes odlétá česká delegace, která se zúčastní středeční generální audience s papežem Františkem. Asi stovka mladých lidí se vydává na pouť u příležitosti dvou událostí dějin naší země: připomínky svatořečení Anežky České a nadcházejícího výročí Sametové revoluce.

Českou delegaci tvoří studenti z kroměřížského gymnázia, menší skupina studentů Stojanova gymnázia na Velehradu a zástupci české diplomacie. „Delegace, která, která se zúčastní generální audience se Svatým otce, mají na programu ještě oběd s kardinálem Farrellou, který je šéfem Dikasteria pro laiky, rodinu a život a má tedy také na starosti Světové dny mládeže. Odpoledne bude položena kytice u hrobu kardinála Berana a v podvečer pak bude krátké přijetí u státního sekretáře Vatikánu, kardinála Paroliniho. Na závěr večera proběhne ještě v Nepomucenu takové setkání Čechů a diplomatického sboru“, přiblížil Proglasu program poutě ředitel Sekce pro mládež České biskupské konference Jan Balík.

Zástupci české diplomacie budou během setkání s kardinálem Farrellem jednat také o případné návštěvě papeže Františka v České republice. Podle Jana Balíka Svatému otci přetlumočí kladní stanoviska jak církve, tak zastupitelů státu a samosprávy.  Česká republika je podle svých slov na setkání s papežem ze všech stran připravená. „Pokud bychom chtěli dobře prožít Světové dny mládeže, tak to není akce, ale je to dlouhodobý proces. Je to zkušenost víry, to znamená, že dva až tři roky bychom prodělali určitou duchovní obnovu, putoval by kříž Světových dnů mládeže po farnostech, sami bychom se mohli upevnit ve víře, potom vykročit k opravdové evangelizaci. Přinese to také spolupráci katolické církve s místní samosprávou, policií, hasiči a dalšími“, vyjmenoval přínosy pro českou katolickou církev Jan Balík.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony