Biskupské svěcení bude v Olomouci 14. října

Biskupské svěcení bude v Olomouci 14. října
12. července 2017 Události Autor: Filip Breindl

Josef Nuzík a Antonín Basler přijmou biskupské svěcení 14. října při mši svaté v olomoucké katedrále svatého Václava. V diecézním oběžníku Acta curiae to oznámil arcibiskup Jan Graubner, který to označil za velkou událost celé místní církve, pozval všechny věřící a požádal o modlitby za nové biskupy.

„Jde o velkou událost celé místní církve. Svěcení není soukromou záležitostíZleva Josef Nuzík, Jan Graubner a Antonín Basler. kandidátů a jejich přátel, apoštolská církev se vytváří kolem apoštolů a jejich nástupců,“ uvedl olomoucký arcibiskup a stejně jako na Velehradě poděkoval za modlitby, které provázely proces hledání pomocných biskupů. „Asi jste se modlili dobře, když jsem dostal zrovna dva,“ podotkl Jan Graubner.

Svěcení pomocných biskupů v poslední době zažily i zbývající dvě diecéze moravské provincie - v Brně se loni v červnu služby ujal Pavel Konzbul, na konci letošního května se pak vůbec prvním pomocným biskupem ostravsko-opavské diecéze stal Martin David. Na odpočinek naopak po dosažení 75 let odešel dosavadní pomocný biskup v Olomouci Josef Hrdlička.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony