Biskupové i řeholní sestry zvou k modlitbám za politickou situaci

Biskupové i řeholní sestry zvou k modlitbám za politickou situaci
16. května 2017 Události Autor: Mariana Ambrožová

V reakci na současné politické dění v Česku se všechna společenství řeholních sester v tuzemsku spojí k modlitbám za spravedlnost a moudrost při vedení státu. Pozvání k modlitbě zveřejnili i biskupové českých a moravských diecézí.

„Jsme řeholní sestry, ale i občanky našeho státu. Záleží nám na tom, jak je náš stát veden. Situace v minulém týdnu byla znepokojivá, řekly jsme si, že se dáme do boje. Naše zbraně jsou duchovní,“ uvedla předsedkyně Konference vyšších představených ženských řeholí Vojtěcha Zikešová s tím, že sestry zvou všechny věřící tento pátek k modlitbám za politiky a nalezení moudrého východiska ze současné situace.

K modlitbám za vyřešení vládní krize vyzvali také čeští a moravští katoličtí biskupové. „Dobře chápeme rozhořčení společnosti nad současnou závažnou politickou situací v naší zemi. Aktuální dění v České republice doprovázíme modlitbou,“ napsali členové episkopátu s ujištěním, že podporují myšlenky demokracie založené na pravdě, spravedlnosti, vzájemné úctě a zodpovědnosti při vědomí, že vládnout znamená sloužit.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony