Biskup DiNardo k útokům v Las Vegas: Jedinou odpovědí je činit dobro

Biskup DiNardo k útokům v Las Vegas: Jedinou odpovědí je činit dobro
2. října 2017 Události Autor: Hana Kašpárková

„Jedinou odpovědí je činit dobro, a to i přes všechnu temnotu. Tma nikdy nepřekoná světlo,“ uvedl v reakci na útok v americkém Las Vegas předseda tamní biskupské konference kardinál Daniel DiNardo.Soustrast pozůstalým šesti desítek mrtvých i celé zemi dnes vyjádřila řada vrcholných politiků i papež František.

"V srdci jsme se všemi a modlíme se za ty, kteří ztratili svůj život, jsou zraněni, za lékaře i za ty, kdo už s odvahou a sebeobětováním pomohli tolika lidem," uvedl dnes lasvegaský biskup  Joseph A. Pepe. K dispozici podle jeho slov bude v Las Vegas také modlitební služba za oběti a pozůstalé.

Soustrast pozůstalým po útoku, který je označován za nejtragičtější v historii Spojených států, během dne vyjádřila řada vrcholných politiků. O svých modlitbách ujistil v telegramu lasvegaskému arcibiskupovi také papež František, který tragédii označil za smysl postrádající.

Střelecký útok na návštěvníky koncertu si v noci na dnešek místního času vyžádal prozatím 58 obětí a více než 500 zraněných. Čtyřiašedesátiletý útočník z řad místních ještě před dopadením spáchal sebevraždu. 

 

 

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony