Benedikt XVI. se dožívá 90 let

Benedikt XVI. se dožívá 90 let
16. dubna 2017 Události Autor: Filip Breindl

Při bohoslužbě v soukromí poděkuje za 90 let života emeritní papež Benedikt XVI. Jubileum oslaví například se svým starším bratrem, německým knězem Georgem Ratzingerem (na snímku vlevo). Očekává se, že v průběhu dne Benediktovi přijde blahopřát jeho nástupce, papež František.

Další část oslav proběhne zítra, na Velikonoční pondělí. Několik desítek gratulantů přijede z jeho rodného Bavorska, ve skupině je i zemský ministerský předseda Horst Seehofer.

V souvislosti s  jubileem vychází v Německu kniha, která zachycuje takzvané létající tiskové konference – papež vždy věnoval určitý čas při návratu ze zahraničních cest novinářům na palubě letadla, dělá to i jeho nástupce František. Kniha vychází pod titulem „Nad oblaky s papežem Benediktem“ a zachycuje jeho odpovědi na otázky v rozmezí let 2005, kdy se vydal na světové setkání mládeže do Kolína nad Rýnem, a 2012, kdy cestoval do Libanonu. Podobná publikace před časem vyšla v italštině, na Slovensku teď tamní Spolek svatého Vojtěcha vydal překlad Posledních rozhovorů, knihu, v níž Benedikt XVI. odpovídá na otázky německého novináře Petera Seewalda. Vatikán připomíná narozeniny emeritního papeže zvláštní emisí poštovních známek. Benedikt XVI., občanským jménem Joseph Ratzinger, se narodil 16. dubna 1927 v německém Marktlu. Papežem byl zvolen 19.dubna 2005 a pontifikát vykonával do 28. února 2013, kdy svůj úřad dobrovolně opustil.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony