Svěcení Schlesingerovy kaple ve Vysokém Lese

Svěcení Schlesingerovy kaple ve Vysokém Lese
4. listopadu 2015 Archiv článků public Autor: Pavel Chaloupka

Spolek archaických nadšenců zve v rámci projektu obnova kaplí v oblasti Vysokého Lesa na odhalení a vysvěcení Schlesingerovy kaple. Program sobotní (7.11.) slavnosti začne ve 14 hodin u kaple svaté Anny v osadě Vysoký Les, odkud vyrazí průvod k nové kapli. Hudbou bude doprovázet písničkář Petr Linhart a sbor Lubenika.

Spolek archaických nadšenců ze Sebranic od jara loňského roku pracoval na obnově třetí zaniklé kaple a jediného lesního pramene v oblasti Vysokého Lesa. Ten od nepaměti sloužil k občerstvení dělníků v lese, pracovníků na poli nebo napojení zvěře z širokého okolí. Nad pramenem byla postavena začátkem 20. století Schlesingerova kaple na počest uzdravení hospodářovy slepé manželky. Od té doby se ke kapli konaly poutě a voda byla vyhledávána pro svoje léčivé účinky. Kaple po pádu stromu v 70. letech minulého století zanikla a pramen byl zanesen blátem z pole. Od jara loňského roku bylo okolí pramene a kaple vyčištěno a kaple s pramenem obnovovány.

V roce 2013 byly obnoveny první dvě kaple ve Vysokém Lese, dřevěná Demelova, která je ve Sněženkovém údolí a Killerova, která stojí na kraji osady směrem ke Chmelíku. Podrobnosti o nich nabízejí stránky http://kaplicky.sebranice.cz.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony