Zbožně si přeji, aby to už byl bod zlomu, říká o současném stavu ředitel Nemocnic Pardubického kraje

Zbožně si přeji, aby to už byl bod zlomu, říká o současném stavu ředitel Nemocnic Pardubického kraje

Nemocnice Pardubického kraje v úterý 2. března odpoledne vyhlásily stav hromadného postižení osob. Co to konkrétně znamená a proč k této situaci došlo, jsme se v relaci 13+ ptali generálního ředitele společnosti Nemocnice Pardubického kraje Tomáše Gottvalda.

Objasnil, že se jedná o stav běžně vyhlašovaný při hromadných neštěstích jako je například srážka vlaků. “V takovém případě jde o krátkodobou událost. Nyní jsou ale naše lůžkové kapacity dlouhodobě přetížené. Včera v odpoledních hodinách jsme tak v Pardubickém kraji překročili hranici toho, kolik intenzivní lůžkové péče máme k dispozici. I nadále naše nemocnice přijímají akutní pacienty. Samozřejmě se také snažíme s ostatními zdravotnickými zařízeními jednat o přesunu nemocných. Včera jsme například museli převážet pacienta z orlickoústecké nemocnice do Fakultní nemocnice v Ostravě, popsal současný stav generální ředitel Nemocnic Pardubického kraje. 

Podle jeho vyjádření se podobná situace odehrává i v dalších krajích. Nemocnicím chybí především lůžka určená pro nemocné, kteří potřebují umělou plicní ventilaci. “Zbožně si přeji, aby se minimálně náš kraj dostal do bodu zlomu, kdy už nebudou přibývat noví nakažení. Každodenní čísla ale ukazují, že nálož viru ve společnosti je neustále obrovská. Bojím se tedy, že i nám stále poroste počet nových pacientů. Každý den v krajských nemocnicích přijímáme šedesát až sedmdesát lidí s covidem a k tomu desítky nemocných s dalšími diagnózami,” objasnil současnou situaci v Pardubickém kraji generální ředitel společnosti Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald.

foto: pixabay

NyníKomorní hudba
Skladba: Sonáta G dur, opus 9 věnovaná princezně oranžské - Allegro ma non troppo; Autor: Leclair Jean-Martie; Sóla: Semerádová Jana - flétna, Traxler Erich - cembalo
02:00Z archivu vzdělávacích...
02:21Písně
03:00Z archivu hudebních...
03:45Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Písně

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony