VědaFest v Praze: Našim cílem je popularizace vědy a techniky

VědaFest v Praze: Našim cílem je popularizace vědy a techniky

Pořad v souvislostech


Pražský VědaFest a diskuze poslankyně a imunologa ke zpomalujícímu tempu očkování
Budeme vysílat

13+
13+
13+
Vysílali jsme


13+

O zjednodušení volební procedury, o předvolební situaci v Německu

O předvolebních spotech ve veřejnoprávních médiích a kontrole střetu zájmů pro zisk evr. dotací
Audioarchiv
8. září 2021 13+ Autor: Filip Breindl

Festival, kde se na exponáty nemusíme pouze dívat, ale můžeme si je hned vyzkoušet. Tak by se dal popsat VědaFest, který se dnes koná na Vítězném náměstí v Praze. V pořadu 13+ jsme hovořili s Lenkou Kubešovou Zápotockou, organizátorkou za České vysoké učení technické.

Na VědaFestu se podílí několik českých vysokých škol a také akademické i volnočasové instituce. Letos se uskutečnil devátý ročník. Akce se původně jmenovala Festival vědy: „Důvodem, proč jsme název zkrátili, je dnešní uspěchaná doba. Veškeré informace se zpracovávají rychlým tempem, proto nám název VědaFest přišel příznačný,“ vysvětluje Lenka Kubešová Zápotocká.

Hlavním cílem akce je popularizace a osvěta. „Návštěvníci všech věkových kategorií se mohou seznámit s tím, co věda, technika a přírodní vědy přinášejí naší společnosti. Na exponátech nenajdete nápis ´Pozor nedotýkat se´, naopak  VědaFest je o tom, aby se návštěvníci s vědou seznámili naživo,“ popisuje organizátorka. Letošním tématem je digitální svět: „Za zmínku stojí například expozice Lidské tělo v digitální podobě, kterou připravila Fakulta biomedicínského inženýrství. A pro milovníky aut doporučuji studentskou elektroformuli z Fakulty elektrotechnické,“ uvádí Lenka Kubešová Zápotocká. 

Návštěvníci mají možnost do konce října zažít VědaFest v online prostředí na webových stránkách festivalu. „Zde najdete animaci Vítězného náměstí se všemi virtuálními stánky, kde si návštěvníci mohou pustit zajímavé video expozice,“ řekla Lenka Kubešová Zápotocká z ČVUT.

Více o festivalu se dozvíte v dnešním vydání pořadu 13+.

Zpracovala: Adéla Šimoníková

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony