Ředitel CzechTourismu: Zájem cestovat je obrovský, covid pas je jediná varianta

Ředitel CzechTourismu: Zájem cestovat je obrovský, covid pas je jediná varianta

Pořad v souvislostech


Vize českého turismu v covidové době a Velký knižní čtvrtek
Budeme vysílat

Tip týdne
Tip týdne
Tip týdne
Vysílali jsme


Centrum Locika

Jakub Železný jako spisovatel

Uprostřed volby prezidenta
Audioarchiv
18. března 2021 13+ Autor: Ondřej Havlíček

Turismus se v roce 2020 stal jedním z odvětví nejvíce zasažených pandemií Covid-19. Ta podle státní agentury CzechTourism loni připravila Českou republiku o více jak 8 milionů zahraničních turistů a polovinu příjmů z příjezdového cestovního ruchu. Ztráta podle agentury představuje částku převyšující 80 miliard korun. V pořadu 13+ jsme zjišťovali, v jaké kondici je český turismus.

„Nejzasaženějšími regiony jsou Praha nebo Karlovy Vary, tedy ty, které byly před pandemií nejvíce otevřené a vítaly nejvíce zahraničních turistů, zasažen byl také segment kongresového cestovního ruchu. Jsou ale také místa, především horské oblasti, kde domácí cestovní ruch v hlavní letní sezóně dokázal ztráty nahradit,“ zhodnotil výsledky minulého roku v oblasti cestovního ruchu Jan Herget, ředitel státní agentury CzechTourism. Ta se zabývá především propagací tuzemských turistických cílů a podporou rozvoje turismu v Česku.

„Zájem cestovat je obrovský napříč celým světem, otázkou je, za jakých podmínek a kdy se otevřou hranice,“ popsal Herget Proglasu aktuální situaci a dodal, že s kolegy spoléhá na to, že se otevřou hranice alespoň pro turisty z Německa, Polska, Slovenska a Rakouska, tedy pro ty, kteří do Česka mohou přijet autem.

„Dlouhodobě tvrdím, že proočkování a následně nějaký druh covid pasu je jediná varianta, která nám pomůže rozběhnout cestovní ruch. Jednoznačně pasy vítáme a myslíme, že je to jediná možná cesta,“ pochválil závěrem Herget plán Evropské komise na zřízení jednotných očkovacích pasů.

Celý rozhovor s Janem Hergetem můžete vyslechnout v audioarchivu Proglasu.