Politický analytik: ČSSD má co sdělit, ale má problém s komunikací

Politický analytik: ČSSD má co sdělit, ale má problém s komunikací
12. dubna 2021 13+ Autor: Jana Kuklová

Po víkendovém sjezdu České strany sociálně demokratické (ČSSD) jsme v pondělním 13+ hovořili s komentátorem a politickým analytikem Lukášem Jelínkem mimo jiné o předvolebním směřování této strany, ale také o ohlášené výměně ministrů za soc. dem.

Delegáti sjezdu potvrdili ve funkci staronového předsedu, vicepremiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka. Krátce poté oznámil jeden z jeho vyzývatelů, ministr zahraničí Tomáš Petříček, že se dozvěděl od stranického šéfa o svém odvolání z vlády. “Ministr Petříček byl v sociální demokracii vnímán jako liberálnější politik, který klade důraz na jiná témata než Jan Hamáček. Na druhou stranu jako ministr zahraničních věcí byl loajální k hodnotám i programu ČSSD. Ačkoliv odvolání Tomáše Petříčka jistě potěší prezidenta Miloše Zemana, hlavní motivací k tomuto rozhodnutí je snaha Jana Hamáčka, aby sociální demokracie před volbami mluvila jedním hlasem. Jistě také chce, aby ve vrcholných funkcích nereprezentoval sociální demokracii někdo, kdo by k němu nebyl loajální,” objasnil důvody k odvolání ministra zahraničních věcí Lukáš Jelínek se zmínkou dlouholeté kritiky, které Petříček čelil ze strany hlavy státu.

Lukáš Jelínek také poukázal na špatnou srozumitelnost těchto kroků pro širokou veřejnost. “Sociální demokracie má problém s komunikováním své politiky a chybí jí silný lídr, který by dokázal veřejnosti předat své programové záměry. Sociální demokracie má totiž v programové rovině co sdělit. Bojím se proto, aby tyto personální třenice nezastínily odbornou a programovou kompetenci sociální demokracie,” uvedl ve vysílání Radia Proglas komentátor Jelínek. 

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony