Pokračovat znamená měnit se – jezuita Vacík přebírá českou redakci vatikánských médií

Pokračovat znamená měnit se – jezuita Vacík přebírá českou redakci vatikánských médií
11. prosince 2020 13+ Autor: Filip Breindl

Po jezuitovi Milanu Glaserovi převezme od Nového roku vedení české sekce vatikánských médií další kněz Tovaryšstva Ježíšova Petr Vacík, který dosud působil v pražské akademické farnosti. Na českých relacích vatikánského rozhlasu se podílel v době, kdy v Římě studoval. "Je to příjemný návrat. Několikrát jsem telefonoval s Johankou Bronkovou, která teď přechodně vede redakci. Spolu jsme v ní před nějakými 12 lety pracovali a shodli jsme se, že se těšíme na znovushledání. Mám pocit, že se vracím do známého prostředí a známého způsobu práce," řekl Proglasu P. Vacík. 

Dále uvedl, že vnímá roli vatikánských médií jako hlasu papeže s úkolem zprostředkovat v daném jazyce informace, jejichž zdrojem je papež a vatikánská kurie. Ptali jsme se, zda P. Vacík uvažuje o nějakých změnách v zaměření každodenní čtvrthodinové relace z Vatikánu, kterou přebírá i Proglas: "Ve Vatikánu téměř neexistuje jiná cesta než kontinuita. I když se něco hodně změní, říká se tomu kontinuita, protože pokračovat znamená měnit se," reagoval s úsměvem a pokračoval: "Nemám v hlavě konkrétní věci, protože nejdříve během ledna začnu působit v redakci. Promluvím s redaktorkami, které tam pracují, a myslím, že společně dojdeme k tomu, jaké kroky se mohou udělat z toho důvodu, že k nim nastal dobrý čas. V době změny vedení redakce k tomu bývá dobrá příležitost," dodal P. Vacík.

Jak vnímá současnou roli rozhlasu jako média a v jakém společenství chce v Římě rozvíjet vlastní orientaci? Uslyšíte na konci záznamu páteční relace 13+.   

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony