Pastoral Brothers: Chceme být vážní, protože situace je vážná

Pastoral Brothers: Chceme být vážní, protože situace je vážná

Pořad v souvislostech


13+ o covidové situaci s biskupem a epidemiologem, a youtuberem nejen o Velikonocích
Budeme vysílat

13+
13+
13+
Vysílali jsme

Kandidatura Hany Lipovské za Volný blok do Poslanecké sněmovny

Novela zákona o pomoci v hmotné nouzi

Politická krize v Tunisku
Audioarchiv
1. dubna 2021 13+ Autor: Jana Kuklová

První dubnový den jsme v relaci  13+ hovořili o humoru a prožívání Velikonoc s duchovním Českobratrské církve evangelické Karlem Müllerem.

Ten společně se svým kolegou Jakubem Malým tvoří youtuberskou dvojici Pastoral Brothers. Ve svých videích na věci spojené s křesťanskou vírou pohlížejí odlehčenou perspektivou.

První aprílový den, kdy se lidé baví vtipy a mystifikacemi, letos vyšel na Zelený čtvrtek. Zajímalo nás proto, zda se v takový den nabízí určité místo i pro humor, nebo jestli by vtipy měly ustoupit prožívání Velikonoc: “Aprílové vtípky pro dnešek neplánuji. Myslím si, že by měly úplně ustoupit bokem a měli bychom se soustředit na velikonoční svátky. Loni jsme s Jakubem na Boží hod velikonoční, když byly zavřené kostely, vyrazili do otevřeného Hornbachu. Tehdy nám to přišlo vtipné a  utahovali jsme si z toho, že budeme mít kostel v zahrádkářském oddělení. Letos je ale situace jiná. Máme šestadvacet tisíc mrtvých kvůli covidu. Takže já letos budu Velikonoce prožívat úplně jinak,” uvedl ve vysílání Radia Proglas Karel Müller.

Posluchače také vyzval, aby se na Velký pátek připojili ke sledování videozáznamu modlitby z ekumenického setkání duchovních na Staroměstském náměstí. “Jedná se o modlitbu za oběti covidu a za pozůstalé. Je to příležitost propojit se modlitbou v této těžké době. V těchto dnech chceme být vážní, protože situace je vážná,” řekl duchovní Českobratrské církve evangelické Karel Müller.

Foto: Wikimedia Commons/Ben Skála/CC BY-SA 4.0

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony