Očkování v kraji Vysočina - budují se očkovací centra, ale chybí vakcíny

Očkování v kraji Vysočina - budují se očkovací centra, ale chybí vakcíny

V relaci 13+ jsme se věnovali tomu, jak kraje zvládají očkování proti koronaviru. Naším hostem byl náměstek hejtmana kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný (ČSSD).

Kromě nemocnic na Vysočině probíhá očkování také v samostatném očkovacím centru v Pelhřimově a očkuje se na poliklinice v Třešti. Kromě toho se kraj připravuje na otevření velkokapacitních očkovacích center v Jihlavě, ve Žďáru nad Sázavou a v Třebíči. Vladimír Novotný uvedl, že vzhledem k malému počtu dodaných vakcín zatím tyto kapacity stačí. Cílem je však vybudovat centra, která budou zvládat naočkovat pět set až tisíc zájemců denně. “Kromě toho jsme v kontaktu také s praktickými lékaři, kteří se do očkování chtějí zapojit. Jejich spolupráce je velmi potřebná. Tito lékaři jsou totiž lidem nejblíže a nejlépe znají jejich zdravotní stav,” uvedl Novotný, který v relaci 13+ také hovořil o problémech spojených s očkováním proti koronaviru: “Není ani tak těžké vytvořit velké očkovací centrum. Co ale opravdu potřebujeme je personál. Kromě zdravotníků musíme zajistit také administrativní a organizační pracovníky, kteří budou zajišťovat chod takových míst.”

S náměstkem hejtmana pro oblast zdravotnictví jsme na Radiu Proglas hovořili 1. března, kdy začala registrace k očkování pro zájemce nad 70 let. “V této věkové kategorii je v Česku téměř milion lidí. Pokud bychom všem z nich měli do začátku dubna podat druhou dávku, potřebovali bychom mít k dispozici dva miliony vakcín. To se v současné době jeví jako nerealistické. Takže naše tempo očkování se bude odvíjet především na základě toho, kolik očkovacích dávek dostaneme,” uvedl Vladimír Novotný.

foto: www.pixabay.com

NyníKoncert vážné a duchovní...
Skladba: Svatý Jan z Damašku opus 1- kantáta na slova A. N. Tolstého (1884) - Fuga, Allegro; Autor: Tanějev Sergej; Dirigent: Kitajenko Dmitrij; Soubor: Český filharmonický sbor Brno
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Dopoledne s Proglasem
01:00Komorní hudba
02:00Z archivu vzdělávacích...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony