Očekávané události 13. října 2021

13. října 2021 13+ Autor: Eva Svobodová

Přinášíme výběr z očekávaných událostí dne:

Dneškem začíná desetidenní lhůta pro podávání stížností k Nejvyššímu správnímu soudu proti výsledku voleb do Poslanecké sněmovny

Koalice Spolu a koalice Pirátů se STAN projednají harmonogram povolebních vyjednávání a programové priority.

Koncert pro Bílou pastelku na Palackého náměstí v Praze zakončí letošní ročník celostátní veřejné sbírky na speciální služby pro nevidomé a slabozraké. V průběhu odpoledne bude k vidění prezentace pomůcek pro zrakově postižené, ukázka vodicích psů a možnost vyzkoušení si chůze s bílou holí.

Mezinárodní konferenci Architektura 60. a 70. let 20. století a památková péče pořádá v nové budově Národního muzea Národní památkový ústav. 

Jako poctu knize Tajemná Řásnovka odhalí v Praze tzv. lavičku Jaroslava Foglara.

Poslední ze série svých rozlučkových koncertů dnes v Lucerně odehraje skupina Spirituál kvintet, založená v roce 1960.

V Brně začíná festival krátkých filmů Brněnská šestnáctka.

Cyrilometodějská křesťanská akademie pořádá v Uherském Brodě přednášku P. Josefa Mikuláška nazvanou „Synodalita církve: společně kráčet a jednat jako Boží lid“.

V Chotěboři na Vysočině zazní večer koncert připomínající 20 let spolku Benediktus, který se stará o lidi s mentálním postižením. Zahraje také kapela BeneBend, v níž účinkují klienti spolku spolu se svými asistenty.

Pamětní desku svému rodákovi, Bohuslavu Horákovi, odhalí v Černilově na Královéhradecku. Horák byl osobností protinacistického a protikomunistického odboje a manželem Milady Horákové, popravené komunisty ve vykonstruovaném procesu.

Evropská komise představí návrhy, jak by mohly země Evropské unie společně čelit prudce rostoucím cenám energií a řešit jejich příčiny.

Americký ministr zahraničí Antony Blinken přijme své protějšky z Izraele a Spojených arabských emirátů. Budou jednat o možnostech uznání Izraele arabskými zeměmi.

Německá kancléřka Angela Merkelová zahájí dvoudenní návštěvu Španělska, kde dostane evropskou cenu Karla V.

Do vesmíru odstartuje druhý let stroje společnosti Blue Origin s posádkou. Na palubě bude i devadesátiletý kanadský herec William Shatner, který hrál v seriálu Star Trek.