M. Doktor: Je třeba smeknout před tím, co čeští olympionici dokázali

M. Doktor: Je třeba smeknout před tím, co čeští olympionici dokázali

Pořad v souvislostech


Bezpečnost železničního provozu v Česku, hodnocení tokijské olympiády
Budeme vysílat

Královna Eliška Rejčka - žena bořící mýty
Tip týdne
Tip týdne
Vysílali jsme


Strašák jménem preeklampsie

Pomáhající centra Diecézní charity Hradec Králové

Rusko a Ukrajina
Audioarchiv
9. srpna 2021 13+ Autor: Filip Breindl

Rekordních jedenáct medailí pro Českou republiku, ale také neobvyklá kulisa prázdných hledišť a proticovidových opatření. Jaké byly skončené letní olympijské hry v Tokiu? Zeptali jsme se šéfa české olympijské mise Martina Doktora.

"Myslím, že se ukázalo, že bylo dobře, že se hry uskutečnily. Přestože nemohli být diváci na sportovištích, měli jsme možnost vidět krásné soutěže. Sportovci samozřejmě vnímali, že nemají diváky a jsou tu různá opatření, na druhou stranu museli ve svých soutěžích předvést naprosto stejné výkony, jako by se jelo podle původního plánu. Celý svět sledoval, zda se taková veliká globální akce dá za těchto podmínek uspořádat. Myslím, že všichni byli rádi, že se tak stalo, protože to může být vodítkem do budoucna, že i za těžkých podmínek se dá taková akce uspořádat," řekl dvojnásobný olympijský vítěz v rychlostní kanoistice z her v Atlantě v roce 1996, který ocenil, jak se na hry odložené z loňska dokázali připravit čeští sportovci, jejich trenéři a celé týmy. "Není to vůbec jednoduché jak po stránce fyzické přípravy, tak i po stránce psychické. Myslím, že je potřeba smeknout před tím, co naši sportovci dokázali," dodal Martin Doktor a poukázal na skutečnost, že vedle medailistů se řada dalších českých účastníků her umístilo ve světové špičce.

Jak se mohou úspěšné olympijské hry projevit v zájmu české veřejnosti o sport a který moment her si Martin Doktor nejvíce spojuje s letošní olympiádou v Tokiu? A jak se připravit na protiepidemické požadavky pořadatelů příštích zimních her, které se za půl roku konají v Číně? Poslechněte si záznam rozhovoru v druhé části dnešní relace 13+.

ilustrační foto: Pixabay.com