13+ s místostarostou Junáka Petrem Vaňkem o povolení volnočasových aktivit

13+ s místostarostou Junáka Petrem Vaňkem o povolení volnočasových aktivit
3. května 2021 13+ Autor: Jana Kuklová

Hostem pondělní relace 13+ byl první místostarosta Junáka Petr Vaněk. Hovořili jsme s ním o proticovidových pravidlech pro volnočasové aktivity dětí.

Dnes odpoledne o jejich podobě rozhoduje vláda. Ta už minulý týden povolila sportovní aktivity dětí. Proti tomuto kroku se ve svém stanovisku ohradili čeští skauti. “V posledních týdnech se nám nepodařilo od Ministerstva zdravotnictví získat jednoznačnou odpověď na naše dotazy. Ministerstvo opakovaně ignorovalo dotazy České rady dětí a mládeže, ve které jsme aktivním a zakládajícím členem. Nikdy jsme se tak nedozvěděli, proč se vláda rozhodla obnovovat za rozdílných podmínek sportovní a volnočasové aktivity. Proto jsme se rozhodli vydat toto stanovisko,” vysvětlil ve vysílání Proglasu Petr Vaněk.

Ten také v relaci 13+ vyslovil názor, že stát během covidové krize zapomínal na děti a mládež: “Během posledních měsíců skauti pomáhali seniorům, ohroženým skupinám občanů nebo  v nemocnicích. Neočekáváme ale, že by se kvůli tomu k naší organizaci měl stát chovat nějak lépe. My pomáháme, protože je to pro nás podstatná hodnota, na které skauting stojí. Stát by ale obecně neměl zapomínat na děti a mládež ve školách, ve sportu a ve volnočasových organizacích,” řekl na Proglasu první místostarosta Junáka Petr Vaněk.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony