13+ Předvolební debata o zdravotnictví a covidu

13+ Předvolební debata o zdravotnictví a covidu

Pořad v souvislostech


Předvolební debata o zdravotnictví
Audioarchiv
30. září 2021 13+ Autor: Jaroslava Otradovcová

Čtvrtá z celkem pěti předvolebních debat na Proglasu se po tématech zahraniční politiky, školství a sociálních záležitostí dnes věnovala zdravotnictví. Ondřej Havlíček Aleně Gajdůškové (za ČSSD), Jiřímu Maškovi (ANO) a Vlastimilu Válkovi (TOP 09) kladl otázky týkající se covidové pandemie a očkování, dostupnosti zdravotní péče i elektronizace českého zdravotnictví.

Stěžejním tématem diskuze bylo řešení epidemické situace v době, kdy roste počet zjištěných případů covidu-19. I když zájem o očkování klesá a velkokapacitní centra se ruší, cestu povinného očkování nepovažuje za reálnou a šťastnou žádný z diskutujících. Jiří Mašek (ANO) poukázal na vysokou proočkovanost v domovech seniorů u pracovníků ve zdravotnictví, které se blíží 70-80 %. Vlastimil Válek (TOP 09) navrhl zvýšit proočkovanost obyvatel ČR aktivitou zaměřenou na zahraniční studenty a agenturní pracovníky. Podle Aleny Gajdůškové (ČSSD) lze povinné očkování či testování zvažovat u zdravotnických profesí a lidí působících v sociálních službách

O názorech hostů na dostupnost a centralizaci zdravotní péče v ČR i na elektronizaci českého zdravotnictví si poslechněte v záznamu vysílání a v podcastových aplikacích. Další, poslední, debata se v pondělí 4. října bude věnovat životnímu prostředí a zemědělství. 

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony